Dricksfontän GYQ
Dricksfontän med dubbla drickmunstycken och flaskpåfyllningsdel. Passar för placering på t.ex. aktivitetsparker där det finns många besökare.
Likriktare som kan användas tillsammans med alla typer av stationära batterier och alla typer av belastningar som ställverk, nödljus m.m.
Nu finns möjligheten att lagra sol- och vind-energi med modern batteriteknik. Box of Energy SMALL är ett kompakt energilagringssystem för mindre stugor och små villor. Den tillgodoser de grundläggande behoven under 10 -15 h, och kan enkelt laddas upp med hjälp av solceller. Via en app är det sen möjligt att övervaka systemet, se laddstatus, förbrukning, uttagen effekt, solcellsproduktion, historisk data, besparing och väderprognos.
SunWave är en tunnfilm som monteras på Benders tvåkupiga takpanna Palema
Dricksfontän med dubbla drickmunstycken och flaskpåfyllningsdel. Passar för placering på t.ex. aktivitetsparker där det finns många besökare.