Vilpe Sense läckagedetektor
Vilpe Sense läckagesensor upptäcker, lokaliserar och larmar om läckage och andra fuktproblem och visar dem på en fuktkarta via VILPE Sense-molntjänst. Läckagedetektorn kan installeras i tak eller vägg.
GP-link barriärelement av betong, förberedda för reflexer, hål för vägmärkesstolpe.
Belysningsarmaturer för vägmärken och portaler för förstärkt fordonsutmärkning. Tillhörande krockskydd (TMA-skydd) som tillval.
Tvåfärgade plastkättingar för avspärrning vid parkeringsplatser, idrottsplatser od. Gul/svart eller röd/vit 8 mm.
Parkeringsräcke av trä med betongfundament eller UNP-stolpe. Stolpe av varmförzinkad U-profil.
Flexibla och energiabsorberande påkörningsskydd för industrier, bensinstationer och lager.
Flexibla och energiabsorberande påkörningsskydd för P-garage.
Sandlådor och redskapslådor av glasfiberarmerad plast med ingjutna förstärkningar.
Rebloc skyddsbarriärer av betong avsedda exempelvis för tillfälliga omdirigeringar av trafikflöden, avgränsningar av körfält och påkörningsskydd vid vägarbeten.
ZoneGuard skyddsbarriärer av stål avsedda exempelvis för tillfälliga omdirigeringar av trafikflöden, avgränsningar av körfält och påkörningsskydd vid vägarbeten.
Portabla och stationära solcellsdriva belysningsmaster i flera storlekar och modeller. Passar exempelvis både för byggnadsapplikationer och som parkbelysning.
Runda och rektangulära speglar av acryl. Till för att öka säkerheten där sikten är skymd. Finns med eller utan reflex.
Varningstält uppbyggt kring stativ av förzinkat stål, en PVC-duk är fastspänd över stativet och försedd med information eller vägmärke.
Nu introducerar NCC Roads vägräcken av horisontellt glidformsgjuten betong. De ska bli ett alternativ till traditionella vägräcken och vajerräcken.
Boon Edams nya spärrlinje Speedline 300 har belysta dörrblad som med olika färger visar när man kan passera eller inte.
Vilpe Sense läckagesensor upptäcker, lokaliserar och larmar om läckage och andra fuktproblem och visar dem på en fuktkarta via VILPE Sense-molntjänst. Läckagedetektorn kan installeras i tak eller vägg.